Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Metal Meltdown: HERALD, VALEM VALE, MAD ROAD, SKY DOWN

R 20.05.2022 kell 19:00

10€
Hevilihased punni! Reedel, 20. mail – vaid päev enne Dark Tranquillity kontserdit – kõlavad Tapperis hevi-hümnid ja lasevad lavalaudadel põlvili liugu kitarriheerosed!
Oma selle hooaja avakontserdil klubis Tapper on talveunest ärganud Eesti hevikoletis HERALD väge täis ja valmis andma tuld kõikidest torudest. Kavas on nii uuemaid kui vanemaid lugusid, aga seekord paneb bänd rohkem rõhku just aegade jooksul vähem kavas olnud lugudele. HERALDi nimi vast Eesti hevisõpradele tutvustamist ei vaja. HERALDi näol on tegemist tõupuhast klassikalist, eestikeelset heavy-metalit kütva Eesti pundiga. Heraldi esimene avalik etteaste toimus 2001. aasta augustis. Tollal oli bändi lauljaks Mart Kalvet, kes viimati oli ansambli Taak eestvedajaks. Kui vahepeal pidas Herald pikemat puhkust, siis uue vokalisti Sven Varkeli tulekuga 2009. aastal ning ka trummari Jaan Liinati liitumisega võeti tuurid jälle korralikult üles ja see raugematu hoog on bändil sees seniajani. 2010. aastast on bänd regulaarselt iga 5 aasta järel ilmutanud albumi, mis kõik on leidnud fännide ja ka kriitikute seas sooja vastuvõtu: Gaia (2010), Masin (2015, aasta metal-albumi tiitel!), Kurat (2020). Lisaks on bänd kahest viimasest albumist välja andnud ka LP-versioonid.
HERALD on:
Sven Varkel – vokaal
Egert Vandel – kitarrid, taustavokaal
Tauno Nava – kitarrid, taustavokaal
Meelis Endla – bass, taustavokaal
Jaan Liinat – trummid, löökriistad
Ansambel VALEM VALE algusaastaks võib lugeda 1988 aastat. Sel aastal hakkasid J. Käisi nimelises Põlva Keskkooli pilliruumis koos kitarri mängima 9.klassis õppiv Meelis Hainsoo ja 7.klassis õppiv Peeter Änilane. 1989.a. kevadel lisandus koosseisu Räpina poiss Mihkel Gutjuma, kelle õde Mariana otsis oma trummihuvilisele vennale bändi ning seejärel basskitarrist Toomas Rebane, kes oli Meelis Hainsoo klassivend. Ansambli liikmeks võib lugeda ka lava taga tegutsevat dr. Vambola Kisandit, kes kirjutas paljudele lauludele sõnad ning leiutas igasugu tehnilisi vidinaid. Algusest peale oli ansamblil kindel plaan mängida ainult omaloomingut. Kõiki noormehi innustas tollal populaarne heavy metal. Valem Vale muusikas kuuleb mõjutusi sellistelt ansamblitelt nagu Judas Priest, Metallica, Iron Maiden, Helloween jt. Ansamblile pani nime Meelis Hainsoo, kes viiuldajate laagris soris ühe korraliku matemaatikaõpetaja sahtlis ja leidis kotitäie templeid, mida õpetaja kasutas tõenäoliselt õpilaste tööde parandamisel. Teiste hulgas ka tempel “valem vale”. Valem Vale tegutses aktiivselt 1991. aastani. Esineti mitmel noortebändide konkursil, maakonna kultuurimajades ja muidugi oma koolis. Põlva Keskkooli (Põlva ÜG) raadioruumis on salvestatud ka kassett, kus on õnneks säilinud enamik ansambli loomingust. Valem Vale on järjepidevalt tegutsenud esinemissagedusega 0,5 korda aastas, kuid Meelis Hainsoo naasmisega koduradadele on ansambli tegevus aktiveerinud ja tehtud on uusi salvestusi ning üks lugu kõlamas ka Rock FM eetris. Ka esinemissagedus teeb uusi rekordeid, ulatudes juba peagi 1980-ndate lõpu tasemele.
MAD ROAD on saanud alguse speed/power metal kvartettina 80-te lõpus; tänane Mad Road tüürides läbi mitme koosseisumuutuse (ning dekaadi) on taas järjekindlalt tuure üles võtmas.
Bande uusimad liikmed – Viktor (ex- SoE), Kuldar (Dreadpin, Zlost, ex-SoE ja lugematu arv muid vingeid projekte) ja Maks (SoE) on toonud endaga kaasa kuhjaga uusi ideid ning tublisti (kuidas muidu!) mõjutasid bändi kõlapildi ning dünaamikat. Tule ja ela kaasa vürtsist ning plahvatusohtlikkusest tulvil mitmekihilisele Mad Road-i speed/power/groove/thrash/misiganes metal-kokteilile, koge ise kuidas see rebib kaasa hullule teekonnale!
Mad Road:
Vox: Bo
Soolo kitarr: Viktor
Rütm kitarr: Maks
Bass: Tom
Trumm: Kuldar
Ja SKY motherfucker DOWN on tagasi… Uuenäoline, uute mõtetega, kuid samahõnguline. Tuli ja vesi, tuul ja maa mäletavad meid ja ka Teie ei unusta iial. Anname endast kõik välja ja rohkemgi veel. We love you all.

Detailid

Kuupäev:
R 20.05.2022
Aeg:
19:00
Hind:
10€
Koduleht:
https://www.facebook.com/events/436049135023941