Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Metro Luminal

R 23.02.2024 kell 20:00

20€
Edukalt 35. juubelituurilt naasev Metro Luminal alustab 2024. a esimest semestrit pooleteisttunnise alternatiivrokieksamiga klubis Tapper. 23. veebruar on minul meeles kui päev, mil 1996. aastal Illusiooni klubis Tartus toimunud kontserdile vajus kohale selline rahvamass, et saba oli kuni Emajõeni,” nendib kitarrist ja laulja Rainer Jancis, vastates küsimusele, miks just see kuupäev Metro Luminali jaoks nii eriline on. “Võib-olla see ongi esinemine, mis mul 90ndatest kõige paremini meeles, ehkki kontsert jäi lühikeseks, kuna olime väga purjus ja lisalugude asemel üürgas rahvas kooris ”Õllepruulijat”,” lisab ta ja lubab, et kindlasti on kavas ka midagi uut. Metro Luminal esineb koosseisus Rainer Jancis: kitarr ja vokaal; Kalle Nettan: bass; Toomas Rull: trummid.
Metro Luminalilt on ilmunud seitse albumit, millest osad on mitmel erineval avalikul hääletusel tulnud Eesti kõigi aegade mõjukamate plaatide esikümnesse. Ansambli tuntumad hitid on “Isa tuli koju”, “Ta õrnas käes”, “Laupäeva öö”, “Meie Isa”, “Superstar” ja paljud teised.
Paljud Eesti ansamblid on nimetanud Metro Luminali enda mõjutajana ja ollakse üks esimesi tunnustatud alternatiivroki gruppe Eestis koos Röövel Ööbiku, Jim Arrow & The Anachronesi ja The Chance’iga, kellest tänapäevani tegutseb vaid Röövel Ööbik. Metro Luminali praegune laulja-kitarrist Rainer Jancis on veel tuntud helilooja, produtsendi ja stuudio omanikuna, kes on helindanud hulganisti filme (”Mina olin siin”, ”Keti lõpp”) ja telesaateid (”Värske ekspress”, ”Kolmeraudne”), aga ka kirjutanud muusikat teatrietendustele (”Tantsumaraton”, ”Ninasarvik”, ”Kapten Cooki keetmine”) ning heliinstallatsioonidele (Tahkuna tuletorn). Praegune trummar Toomas Rull on tuntud tipp-rokkansamblitest nagu Ultima Thule, Ruja ja Kiigelaulu Kuuik. Ühe tuntuma trummikorüfeena on ta olnud ka lugematutes lauljate saateansamblites ja musitseerib regulaarselt Eesti jazzimaastiku parimatega. Kalle Nettan on nime teinud helirežisööri (RGB) ja basskitarristina ning kuulunud Metro Luminali algkoosseisu alates 1989.

Detailid

Kuupäev:
R 23.02.2024
Aeg:
20:00
Hind:
20€
Koduleht:
https://www.facebook.com/events/1045287633376416