Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Orange Goblin (uk) + support

N 21.03.2019 kell 20:00

18€ – 20€

21. märtsil tuleb lõpuks Tallinna, klubisse Tapper esinema UK veteran heavy metal bänd Orange Goblin!

Tänaseks päevaks üle 20. aasta lavasid ja südameid vallutanud sinikraelise tööeetikaga bändi liikmed tulid kokku 1994. aastal, kuid tsipa läks meestel aega, et tõeline fookus leida. Oma ikoonilise stoneri sugemetega heavy metali soundi juurde vannutati end aastakene hiljem, mida loetakse ka bändi ametlikuks alguspunktiks. Suurteks mängijateks oma skeenes tõusti peaaegu koheselt – juba 1995. aastal kogus neile algset kuulsust legendaarse Electric Wizardiga tehtud split, ning sealt alates on nende karjäär olnud üks suur edulugu. Selle raames on bänd suutnud välja anda 9 edukat stuudioalbumit ja viimastel aastatel on jagatud lava selliste metalimaailma suurnimedega nagu näiteks Saint Vitus ja Down, rääkimata üle-Euroopalisest tuuritamisest peaesinejana. 2017. aastal nomineeriti bänd ka parima Briti ansambli auhinnale Metal Hammeri „Golden Gods“ auhinnagaalal. Bändi juhtfiguuri Ben Wardi kohaselt on Orange Goblini eesmärgiks oma muusikaga kajastada vastuhaku ja ebaõigluse vastu võitlemise teemasid, ning ärgitada kõiki paremateks inimesteks saama, et maailm meie ümber vähe helgemaks muutuks. Poosetajad ja hipsterid talle ei sobi, iseennast tuleb leida ja enda üle uhke olla, eriti kui oled heavy metali fänn.

Tänaseks päevaks oleme välja jõudnud punkti, kus erinevate metalkultuuri väljaannete poolt on Orange Goblinit ristitud üheks parimaks Briti saartelt tulnud live bändiks ja lakkamatult on ka kiidetud Orange Goblini vankumatut usku oma helikeelde, mida on aastatega ainult rafineeritud, kuid mis on alati oma algse sisu säilitanud. Orange Goblin sai muide bändi nimeks seetõttu, et bändiliikmed tahtsid, et bändi nimes oleks esindatud üks värv, kuna kõikidel nende muusikalistel eeskujudel oli bändi nimes samuti värv, nagu näiteks Pink Floyd, Deep Purple, Black Sabbath jne. Goblin aga liitus oranžile, kuna bändiliikmed on suured J. R. R. Tolkieni austajad ja soovisid ka oma lemmikkirjaniku maailmast ainest võtta.

Nagu nad ise 2018. aastal end promovad: praeguses hulluks läinud maailmas on vähe asju, mille peale saab kindel olla, kuid Orange Goblin ja nende pühendumus heavy metalile on üks nendest. Orange Goblini kontserdist võib oodata nii mahedamaid kui ka kärisevamaid kitarrikäike mõnusas suitsuses kastmes ja jõulises esituses, mis peaks ühtemoodi imponeerima nii Iron Maideni, Black Sabbathi kui ma Mastodoni fännidele.

Piletid :
✔ Ticketer.ee: https://www.ticketer.ee/orange-goblin/

Erikujundusega fännipileteid on alates 21. novembril võimalik hankida:

✔ Woodstock pubis (Tatari 6, Tallinnas)
✔ Underground pubis (Küütri 7, Tartu)

Detailid

Kuupäev:
N 21.03.2019
Aeg:
20:00
Hind:
18€ – 20€
Koduleht:
 https://www.ticketer.ee/orange-goblin/