Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Solstafir (isl) + support

L 24.11.2018 kell 19:00P 2.12.2018 kell 22:30

Urban Culture Entertainment esitleb:

Eestis juba nii suvisel Viru folgil kui ka Tallinna patuses Rockclub Tappervaremalt esinenud Islandi bänd SÓLSTAFIR astub taaskordselt Tapperi (Pärnu mnt. 158) lavalaudadele käesoleva aasta 24. novembril.

Eestis juba nii suvisel Viru folgil kui ka patuses rokiklubis Tapper varemalt esinenud Islandi bänd Solstafir külastab tuleval sügisel taas Tallinna. Kuus stuudioalbumit väljastanud ja Reykjavíkis baseeruv kollektiiv alustas 90-ndatel black metalit viljeleva bändina, ent omas helikeeles algusest peale rohkem peenetundelist meloodilisust kui agressiivsust, ning on iga uue albumiga läinud aina omapärasemas, žanrikonventsioone eiravamas suunas. Nende viimase aja loomingut võib pigem iseloomustada kui atmosfäärilist kunstirokki, kus kohtuvad mitmed erinevad muusikastiilid ja mõjutused (metalist klassikalise muusikani), mille seob ühtseks tervikuks iseloomulik Skandinaaviapärane melanhoolsus, mida bänd oma eepilisust tagaajaval viisil väljendab (selle heaks näiteks on kas või nende viimase albumi „Berdreyminni“ plaadikujundus, kus miniatuursena mõjuv inimkarakter seisab koos hirvega uduse ja müstilise suurjärve kaldavees. Nimetatud album kõlab ka heliliselt vastavalt: unenäoliselt, grandioosselt ja natuke kurvalt). See melanhoolsus on mingil määral kindlasti pärit just metalmuusika algetest, kuna bändi vokalist Aðalbjörn “Addi” Tryggvason on öelnud, et südames ollakse endiselt just metalbänd, isegi kui heliliselt enam standardse metalbändi moodi ei kõlata. Samamoodi on Solstafiri muusikalise iseloomu lihvimisele kaasa aidanud Islandi karm kuid kaunis loodus, mille lahutamatuteks elementideks on jääkülmad tormituuled, mäslevad lained, muinasjutulised virmalised, purskavad vulkaanid, ning kuumaveeallikad. Oma lauludes kõneldakse (islandi keeles) elust tervikuna ja ausalt: paratamatutest mõõnaperioodidest ja nende ületamisest ning resolutsioonide leidmisest. Emotsionaalse laengu bändi muusikast aitab eriti hästi kätte saada just vokalist Tryggvasoni esitus, mis annab lauludes esineva emotsiooni jõuliselt edasi ka juhul, kui islandi keele oskus puudub. Live-bändina on Solstafir tuntud oma sügava hingestatuse ning sellega kaasneva teatava teatraalsusegi poolest. Päris rokk-ooperit ei tasu oodata, kuid visuaalselt presenteerib bänd end veidi dramaatilisemalt, kui viis meest juukseid keerutamas.

Piletid üritusele tulevad müüki alates 9. juulist (Ticketeris), erikujundusega fännipileteid on alates 12. juulist võimalik hankida Tallinnas klubist Woodstock (Tatari 6) ja Tartus klubist Underground (Küütri 7). Esimesed piletid tulevad müüki hinnaga 20 eurot, hiljem tõuseb hind 25 peale ning ukselt saab pileti lunastamise hind olema 30 eurot.

Detailid

Algus:
L 24.11.2018 kell 19:00
Lõpp:
P 2.12.2018 kell 22:30