KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 

Märtsi lõpus kolm Põhja-Ameerika metalcore tipptegijat klubis Tapper

04.03.2009

internet
Reedel, 27. märtsil esinevad Tallinnas klubis Tapper kolm metalcore maailmanime: Protest The Hero (can), The Chariot (usa) ja The Human Abstract (usa).

Protest The Hero eestvedamisel toimuv Euroopa tuur pidi algselt jõudma ka Soome, kuid saanud teada, et neid on nimetatud Kanada maineka muusikaauhinna Juno Award kandidaadiks, otsustas varemgi kõrgelt pärjatud bänd jätta Tallinna kontserdi tuuri viimaseks lõppakordiks.

Protest The Hero on mänginud täpselt samas koosseisus loomishetkest saadik juba aastast 1999, mil alustati vaid 12-aastaste poisikestena. Kuigi bänd kogus tuntust energiast pakatavate livedega juba enne stuudiosse minekut, oli debüütalbum "Kezia" (2006) see, mis nad tugevalt maailmakaardile söövitas ning nende järgmine kauamängiv "Fortress" pälvis kriitikute kiidusõnu juba mõlemal pool Atlandi ookeani. Esikplaadilt pärit lugu "Bury the Hatchet" kuulub ka ülipopulaarse arvutimängu Guitar Hero II paketti.

Norma Jeansi endise vokalisti Josh Scogini poolt 2003. aastal loodud The Chariot on olnud bändi liidri tuntuse tõttu juba sünnist saati underground-pressi fookuses. Tänu 2004. aastal ilmunud plaadile "Everything is Alive, Everything is Breathing, Nothing is Dead, Nothing is Bleeding" kinnistus The Chariot tugevalt metalcore ringkondadesse ja tõestas veenvalt, et on elujõuline ka ilma Norma Jeansi juurteta. Tänapäeval on The Chariot USA üks huvitavamaid eksperimentaalse hardcore esindajaid. Bändi teine plaat "The Fiancee" ilmus aastal 2007 ning tänavu kevadel peaks ilmuma järgmine kauamängiv "Wars and Rumours of Wars", mille kõik 25 000 eksemplari on bändi liikmete poolt käsitsi allkirjastatud ja seetõttu unikaalsed.

2003. aastal sai alguse ka tuuri kolmas bänd The Human Abstract USA'st. William Blake'i poeemi järgi nime saanud The Human Abstract ühendab progressiivse metalit metalcore ning neoklassikalise metaliga. Ilmunud on neil kaks plaati: "Nocturne" (2006) ja "Midheaven" (2008) ja kontserditel hinnatakse neid kõrgelt kui tehniliselt äärmiselt täpset ja väljapeetud livebändi.

Esimesena astub 27. märtsil Tapperi lavale kohalik soojendaja, eksperimentaalse grind-deathi bänd Charm Bastard.

Piletid Protest the Hero kontserdile on saadaval Piletilevis ja Statoili teenindusjaamades hinnaga 250 krooni ning klubist Tapper (Pärnu mnt. 158g) ja plaadipoest Lasering (Pärnu mnt. 38) hinnaga 195 krooni. Üritus on vanusepiiranguta ja algab kell 19.

Vaata ka:
http://www.myspace.com/protestthehero
http://www.myspace.com/thechariot
http://www.myspace.com/thehumanabstract
http://www.myspace.com/charmbastard

 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee